Blog

Gdzie ma zastosowanie wentylacja centralna?

Gdzie ma zastosowanie wentylacja centralna?

Świeże powietrze to jeden z tych składników, bez których trudno wyobrazić sobie życie. Dlatego też bez wątpienia warto korzystać z wszystkich takich systemów, które dostarczają ten niezbędny do oddychania element. Jednym z układów, które gwarantują stały dostęp do świeżego powietrza, jest niewątpliwie wentylacja centralna. Ma ona do siebie to, że znajduje zastosowanie w wielu okolicznościach. 

Jak wygląda montaż klimatyzacji w domu?

Jak wygląda montaż klimatyzacji w domu?

Lato w Polsce w ostatnich latach bywa niezwykle gorące. Temperatura dochodzi do 30 stopni i utrzymuje się kilka dni. Nawet wieczorem powietrze jest rozgrzane. Wtedy coraz więcej osób zaczyna myśleć jak schłodzić swój dom. Rozwiązanie nie jest trudne. Wystarczy założyć klimatyzację. Ustawić temperaturę, która będzie nam odpowiadała i cieszyć się świeżym, przyjemnym, chłodnym klimatem wewnątrz domu.

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja była stosowana przede wszystkim w obiektach użytku publicznego, na przykład w sklepach czy na stacjach benzynowych. Jednak z czasem jej dostępność stała się coraz większa i dziś możemy stosować ją również w domu. Czy montaż klimatyzacji w domu się opłaca? Jakie ma korzyści oraz na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator do mieszkania?

Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Klimatyzacja nie tylko ochłodzi pomieszczenie w upalny dzień i dogrzeje je w trakcie zimy, lecz również umożliwi pozbycie się z powietrza szkodliwych drobnoustrojów, alergenów i roztoczy. Aby jednak prawidłowo spełniała swoją funkcję, musi być regularnie oraz dokładnie czyszczona. Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie oraz komfort!