INSTALACJE WODY LODOWEJ - RYBNIK

Agregat wody lodowej

Woda lodowa od wielu lat systematycznie wypiera freon stosowany jako czynnik roboczy w instalacjach chłodniczych. Jej przewaga polega na neutralności dla środowiska w przeciwieństwie do stosowanego wcześniej gazu, który przez lata przyczyniał się do powstawania dziury ozonowej. Instalacje wody lodowej są tanie w eksploatacji, a koszt ich utrzymania zależy głównie od ceny energii elektrycznej niezbędnej do zasilania pomp i urządzeń sterujących. Do minimum jest też ograniczona emisja zanieczyszczeń w przypadku ewentualnej nieszczelności systemu. Zapraszamy do poznania oferty rekuperacji, chłodni, klimatyzacji oraz wentylacje.

Instalacje wody lodowej pozwalają na centralne obniżanie temperatury chłodziwa krążącego w obiegu zamkniętym. Zasada ich działania jest analogiczna do pracy systemu centralnego ogrzewania, ale z odwrotnym skutkiem energetycznym. Sprowadza się ona do zachodzenia prostego zjawiska fizycznego – wynikającego z naturalnej tendencji do wyrównywania poziomów energii termicznej w sąsiadujących ze sobą środowiskach.

Głównym elementem układu jest agregat wody lodowej – to on odbiera ciepło z chłodziwa (wody lodowej). Pozbawione ciepła medium transportuje się za pomocą pompy systemem izolowanych rur do pomieszczeń chłodniczych, klimakonwektorów lub innych urządzeń przemysłowych wymagających wydajnego chłodzenia. Tam ponownie przejmuje ono energię cieplną z pomieszczeń, wpływając na obniżenie w nich temperatury.

Montaż instalacji wody lodowej

Niewielkie instalacje wody lodowej konstruujemy zwykle w technologii rur z tworzywa sztucznego zgrzewanych metodą termooporową lub stalowych zaprasowywanych. Większe systemy o mocy chłodniczej kilkaset kW budujemy w oparciu o rury stalowe spawane metodą TIG.

Montujemy instalacje na podstawie projektów własnych oraz dostarczonych przez klienta. Wykonujemy również przeróbki i rozbudowy istniejących systemów oraz montaż klimatyzacji wyposażonej w systemy wody lodowej.

Woda lodowa - armatura

Zapewniamy bezpłatne doradztwo techniczne oraz pomoc w opracowaniu koncepcji  systemu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny po naciśnięciu przycisku "WYŚLIJ ZAPYTANIE".