Chłodnie, mroźnie

Chłodnie Panda Automation

Oferujemy kompletny i szybki montaż chłodni oraz mroźni według indywidualnych wymagań inwestora wraz z dostawą wszystkich niezbędnych elementów, rozruchem i przekazaniem do użytkowania. 

Zapewniamy dostawę i montaż nowych komór chłodniczych z płyt warstwowych lub adaptację już istniejących pomieszczeń wraz z stolarką drzwiową, urządzeniami chłodniczymi, automatyką sterującą oraz wyposażeniem w postaci regałów, haków itp. Komory budujemy na wymiar wg możliwości i wymagań klienta. Zapewniamy bezpłatne wyliczenia oraz pomoc w doborze materiałów i rozwiązań.

Mroźnie Panda Automation

W zależności od warunków oraz zasobności portfela inwestora wykonujemy montaż chłodni z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. Pomieszczenia są wyposażane w drzwi skrzydłowe lub przesuwne. Oferujemy też możliwość wyboru pomiędzy specjalną izolowaną podłogą a istniejącą posadzką. Niewielka mroźnia lub komora chłodnicza może być wykonana w czasie jednego dnia. Dzięki temu montaż chłodni nie powoduje utrudnień w funkcjonowaniu obiektów.

Komora chłodnicza powinna być dostosowana do wymagań ilościowych i jakościowych składowanych produktów. Istotnym jej parametrem jest również wysokość składowania. Stosowane wysokości mogą osiągać ponad 10 m, co umożliwia składowanie nawet 5 warstw palet.

 

Chłodnie i mroźnie

Komory chłodnicze przeznaczone do magazynowania towarów jednorodnych mogą być jednokomorowe. Jeżeli natomiast planowana jest intensywna rotacja towarów lub też ich znaczna różnorodność, wtedy konieczny jest montaż chłodni z wieloma komorami o różnych temperaturach składowania. 

CO2 zamiast freonów

Dawniej czynnikiem chłodniczym w instalacjach chłodniczych był przede wszystkim amoniak. Ze względu na jego toksyczne właściwości takie instalacje wymagały nadzoru i kontroli szczelności oraz awaryjnych systemów wentylacji. W przypadku rozszczelnienia instalacji trzeba było się liczyć z koniecznością ewakuacji pracowników zakładu. Obecnie stosowane czynniki chłodnicze są nietoksyczne i w większości niepalne. Firma PANDA Automation jako jedna z pierwszych na rynku oferuje systemy chłodnicze, które w roli czynnika chłodniczego wykorzystują całkowicie neutralny dla środowiska CO2.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami telefoniczne lub przez naciśnięcie przycisku „WYŚLIJ ZAPYTANIE” po lewej stronie.