KLIMATYZACJA - DOSTAWA, MONTAŻ, SERWIS - RYBNIK

Klimatyzacja

Klimatyzacja to doskonały sposób na poprawę komfortu w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Odpowiednio dobrana pod względem wydajności do kubatury wnętrza budynku, umożliwia utrzymanie stałej, optymalnej temperatury oraz właściwego poziomu wilgotności. Ma to znaczenie nie tylko dla lepszego samopoczucia, ale też dla zdrowia osób, które przebywają pomieszczeniu. Klimatyzacja jest niezbędna po to, aby pracownicy czy domownicy byli skoncentrowani, pełni energii i zachowali sprawność umysłu. Jej obecność zmniejsza też ryzyko przeziębienia czy przegrzania organizmu, jakie wynikają z częstych zmian klimatu otoczenia.

Jeśli przeszkadza Ci upał, zadzwoń! Dobierzemy dla Ciebie system dopasowany do lokalu, zaproponujemy optymalne rozwiązanie. Nasza ekipa doświadczonych pracowników wykona montaż klimatyzacji czysto, szybko i fachowo!  Zapewniamy bezpłatne kalkulacje oraz pomagamy w doborze urządzeń na zasadzie „Przyjedziemy, Zobaczymy, Wycenimy”. Nie tylko Rybnik! Obsługujemy też całe województwo śląskie.

Wykonujemy zarówno niewielkie systemy klimatyzacji dla pojedynczych pomieszczeń czy mieszkań, jak i rozbudowane instalacje na potrzeby większych obiektów wielokondygnacyjnych. Możemy również zaprojektować i wdrożyć nietypowe projekty wg indywidualnych potrzeb Klienta. 

Oferujemy klimatyzatory wiodących producentów. Do wszystkich instalowanych przez nas urządzeń dołączamy wymagane atesty oraz aprobaty techniczne. 

Możliwości współczesnych systemów klimatyzacji

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Dostępne na rynku systemy standardowo są wyposażone zarówno w funkcję chłodzenia, jak i grzania (praca w trybie pompy ciepła). Klimatyzatory zapewniają czyste, zdrowe powietrze pozbawione kurzu, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Wbudowane jonizatory powietrza oraz powłoki antybakteryjne ograniczają rozwój pleśni i drobnoustrojów. Urządzenia zazwyczaj są też wyposażone w łączność WIFI, która umożliwia sterowanie nimi za pomocą smartfonu. Przez aplikację można włączyć instalację podczas powrotu z pracy czy wycieczki. Klimatyzacja nie hałasuje i nie powoduje przeciągów. 

Klimatyzacja a zdrowie

W społeczeństwie pokutuje mit, że klimatyzacja jest niezdrowa. Takie przekonanie jest wynikiem negatywnych doświadczeń, jakich dostarczało korzystanie z klimatyzatorów zagrzybionych czy użytkowanych w niewłaściwy sposób. Częstą praktyką jest ustawianie systemu na możliwie niską temperaturę wraz ze wzrostem upałów. Takie działanie jest niewłaściwe i faktycznie może sprzyjać przeziębieniom. Klimatyzator powinien zapewniać stałą temperaturę, optymalnie w granicach 22-24 st. C. Warto też pamiętać, że do utrzymania stałych warunków we wnętrzu jest niezbędne zadbanie o ograniczenie wymiany powietrza z otoczeniem zewnętrznym.

Należy pamiętać, że tylko właściwie użytkowana klimatyzacja ma pozytywny wpływ na zdrowie. Współczesne urządzenia producenci standardowo wyposażają w filtry wyłapujące kurz, pyłki, bakterie, wirusy oraz alergeny. Mitem jest też, że klimatyzator osusza powietrze. Zwykle pozwala na utrzymanie go w granicach 40-60% RH, co jest wartością optymalną, która zapobiega podrażnieniom śluzówki oraz zmniejsza lotność cząstek kurzu domowego. Czyste powietrze o właściwej temperaturze i wilgotności poprawia samopoczucie, ułatwia oddychanie oraz zapobiega uczuciu zmęczenia.

Należy jednak podkreślić, że warunkiem zdrowej klimatyzacji jest dbałość o właściwy poziom jej czystości poprzez regularne czyszczenie filtrów oraz dezynfekcję i odgrzybianie.

Ogrzewanie klimatyzacją

Klimatyzator to z zasady typowa pompa ciepła. W trybie ogrzewania kierunek obiegu czynnika chłodniczego ulega zmianie. Energia cieplna jest pompowana z zewnątrz budynku do pomieszczenia – zimne powietrze wieje z agregatu na zewnątrz a z jednostki wewnętrznej wypływa przyjemne ciepło. Proces ten przebiega sprawnie nawet przy dużych mrozach, gdy temperatura powietrza spada nawet poniżej -22 st. C. Ogrzewanie klimatyzacją to tania energia pozyskiwana z naturalnych zasobów środowiska. Z 1 kW mocy elektrycznej uzyskuje się średnio 3.5 kW mocy cieplnej, co czyni ten rodzaj ogrzewania 3,5 x tańszym niż ogrzewanie elektryczne!

Stawka w Tauronie dla regionu śląskiego (Rybnik) za 1 kWh energii elektrycznej wynosi 0.51 zł
Typowy klimatyzator inwerterowy ma moc grzewczą 3.7 kW przy poborze mocy elektrycznej 1.26 kW.

1.26 x 0.51 zł = 0.64 zł – tyle kosztuje 3.7 kWh energii.

Koszt 1kWh energii cieplnej z klimatyzatora to 0.64/3.7 = 0.17zł!

Klimatyzację można stosować jako uzupełnienie centralnego ogrzewania. Można też całkowicie zrezygnować z drogich, nieekologicznych źródeł konwencjonalnych i ogrzewać wyłącznie za pomocą tego systemu.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz (przycisk „WYŚLIJ ZAPYTANIE”). Precyzyjnie odpowiemy na wszystkie pytania, w naszej ofercie dostępne są chłodnie, klimatyzacje oraz wentylacja.