WENTYLACJE PRZEMYSŁOWE - RYBNIK

Wentylacja dla przemysłu Panda Automation

Wentylacje przemysłowe pełnią funkcje podobne do tych, które są wykorzystywane w domach prywatnych. Są jednak znaczne ważniejsze ze względu na to, że często nie tylko zapewniają wymianę powietrza na to bardziej dotlenione. Są też odpowiedzialne za usuwanie gazów, pyłów czy mgiełki substancji chemicznych, jakie unoszą się w konkretnym środowisku produkcyjnym. Wentylacje przemysłowe muszą być znacznie bardziej wydajne od domowych. Wynika to zarówno ze znacznie większej kubatury pomieszczeń, jak i z wymogów określonych przepisami. Systemy tego typu są też znacznie bardziej zróżnicowane, co pozwala na ich dopasowanie do potrzeb biurowca, galerii handlowej czy hali produkcyjnej.

PANDA Automation ma doświadczenie w montażu klimatyzacji oraz wentylacji wraz z automatyką sterującą w obiektach komercyjnych oraz przemysłowych o znacznych kubaturach. Tego typu systemy wymagają zastosowania indywidualnych rozwiązań wynikających z charakterystyki budynku oraz realizowanych w nim procesów technologicznych. 

Funkcje wentylacji przemysłowej

Zadaniem wentylacji w obiektach przemysłowych, poza zapewnieniem właściwej wymiany powietrza, jest najczęściej usuwanie zanieczyszczeń, a także nadmiaru ciepła wydzielanego przez maszyny oraz urządzenia. Oba te czynniki powodują zarówno pogorszenie warunków pracy osób, jak i urządzeń czy całych linii produkcyjnych. Pyły, zawiesiny chemiczne oraz niewłaściwa temperatura powietrza mogą być przyczyną wypadków oraz utraty zdrowia ludzi. Równocześnie powodują szybsze zużycie maszyn oraz linii produkcyjnych, zwiększając ryzyko awarii i kosztownych przestojów. 

Proces technologiczny często wymaga utrzymania założonych tolerancji wahań temperatury i wilgotności względnej, a często również odpowiedniej czystości powietrza. Dlatego wentylacje przemysłowe są nie tylko potrzebne, ale nawet niezbędne w obiektach produkcyjnych.

Zapewniamy bezpłatne wyliczenia oraz doradztwo techniczne podczas opracowywania koncepcji systemu wentylacji. Gwarantujemy profesjonalny montaż oraz dostarczamy kompletną dokumentację powykonawczą. 

Zapraszamy serdecznie do poznania oferty chłodni, rekuperacji oraz klimatyzacji i do kontaktu z nami telefoniczne lub po naciśnięciu przycisku "WYŚLIJ ZAPYTANIE" po lewej stronie.