Wentylacja - Informacje ogólne

Wentylacja, systemy wentylacji

Ogólnie rozumiana wentylacja jest prostym w budowie i działaniu systemem, który odpowiada za wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem budynku a otoczeniem. Jej zadaniem jest dostarczenie tlenu do pomieszczeń, a usunięcie z nich dwutlenku węgla i innych gazów oraz cząstek stałych, które obniżają jakość atmosfery. CO2 jest naturalnym produktem ubocznym powstającym podczas oddychania, a kumulowany w pomieszczeniu w połączeniu ze zużywanym tlenem tworzy „gęstą”, niekorzystną atmosferę.

Nadmiar dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów (np. tlenku węgla powstającego w procesie spalania w kominku czy piecu CO) przyczynia się do pogorszenia samopoczucia, a w dużym stężeniu powoduje bole głowy i ograniczenie sprawności fizycznej oraz umysłowej. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo wentylacja jest niezbędnym elementem każdego budynku, wymaganym przez prawo budowlane.

Montaż wentylacji w ofercie PANDA Automation.

Specjalnością naszej firmy są projektowanie i montaż wentylacji mechanicznej, w tym rozbudowanych systemów przeznaczonych dla obiektów handlowo-usługowych oraz przemysłowych.

Oferujemy systemy oparte o dedykowane centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła (rekuperacja wentylacyjna), wyposażone w nagrzewnice oraz chłodnice glikolowe lub z odparowaniem bezpośrednim, jak również systemy klimatyzacji kanałowej. Zapewniamy pełne doradztwo techniczne oraz wsparcie na każdym etapie inwestycji. Instalacja jest przez nas wykonywana kompleksowo – od projektu, poprzez fizyczny montaż wentylacji i rozruch, aż po obsługę serwisową.

Systemy wentylacji wykonujemy także dla obiektów mieszkalnych oraz tzw. małej gastronomii. Jesteśmy otwarci na nietypowe projekty wg indywidualnych potrzeb Klienta. W ofercie znajdują się urządzenia wiodących producentów. Wszystkie modele mają wymagane atesty, certyfikaty oraz aprobaty techniczne. 

Możliwości współczesnych systemów wentylacji

Obecnie stosowana wentylacja zapewnia nie tylko wymianę powietrza za pomocą odpowiednio skonstruowanego kanału, który łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Złożone systemy pełnią też zadania przewidziane dla klimatyzatorów, oferując funkcje takie jak ogrzewanie i filtracja zanieczyszczeń. Podobnie jak nowoczesna klimatyzacja, umożliwiają oszczędzanie na ogrzewaniu dzięki wspomnianemu wcześniej odzyskowi ciepła. Prawidłowo dobrany system oraz fachowo wykonany montaż wentylacji to odpowiednia wilgotność, temperatura oraz czyste, zdrowe i świeże powietrze, bez hałasu czy przeciągów. 

Wentylacja usuwa z powietrza szkodliwe dymy, gazy, bakterie, grzyby i kurz. 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami telefoniczne lub naciskając przycisk „WYŚLIJ ZAPYTANIE” po lewej stronie.