Klimatyzacja - Dostawa, Montaż, Serwis

KlimatyzacjaJeśli przeszkadza Ci upał zadzwoń! Dobierzemy dla Ciebie klimatyzację dopasowaną do lokalu, zaproponujemy optymalne rozwiązanie a nasza ekipa doświadczonych monterów zamontuje urządzenia czysto, szybko i fachowo! 

Zapewniamy bezpłatne kalkulacje oraz pomagamy w doborze urządzeń na zasadzie "Przyjedziemy, Zobaczymy, Wycenimy". Nie tylko Rybnik!

Instalujemy zarówno niewielkie systemy klimatyzacji dla pojedynczych pomieszczeń czy mieszkań jak i rozbudowane systemy na potrzeby większych obiektów wielokondygnacyjnych. Możemy również zaprojektować i wdrożyć każde nietypowe rozwiązanie wg indywidualnych potrzeb Klienta. 

Posiadamy klimatyzatory wszystkich wiodących producentów. Do wszystkich instalowanych przez nas urządzeń dołączamy wymagane atesty oraz aprobaty techniczne. 

Możliwości współczesnych systemów klimatyzacji

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Obecnie systemy klimatyzacji w standardzie potrafią chłodzić i ogrzewać (praca w trybie pompy ciepła). Klimatyzatory zapewniają czyste oraz zdrowe powietrze pozbawione kurzu, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Wbudowane joniztory powietrza oraz powłoki antybakteryjne zapobiegają rozwojowi pleśni i drobnoustrojów. Klimatyzatory w zasadzie już w standardzie wyposarzone są w łączność WIFI - sterowanie może odbywać się z smartfonu, można włączyć klimatyzację podczas powrotu z pracy czy wycieczki. Klimatyzacja nie hałasuje i nie powoduje przeciągów. 

Ogrzewanie klimatyzacją

Klimatyzator to z zasady typowa pompa ciepła. W trybie ogrzewania dwraca się obieg czynnika chłodniczego i energia cieplna pompowana jest z dworu do pomieszczenia - zimne powietrze wieje z agregatu na zewnątrz a z jednostki wewnętrznej mamy przyjemne ciepło. Cały proces działa nawet przy głębokich mrozach, do -22st.C i niżej. Ogrzewanie klimatyzacją to energia tania, wykorzystująca naturalne zasoby ze środowiska. Z 1 kW mocy elektrycznej uzyskujemy średnio 3.5 kW mocy cieplnej co czyni ten rodzaj ogrzewania 3,5 raza tańszym niż ogrzewanie elektryczne!

Stawka w Tauronie dla regionu śląskiego (Rybnik) za 1kWh energii elektrycznej wynosi 0.51zł
Typowy klimatyzator inwerterowy posiada moc grzewczą 3.7kW przy poborze mocy elektrycznej 1.26kW
1.26 x 0.51zł = 0.64zł zł tyle kosztuje nas 3.7kWh energii.
Koszt 1kWh energii cieplnej z naszego klimatyzatora to 0.64/3.7 = 0.17zł!

Klimatyzację można stosować jako uzupełnienie centralnego ogrzewania albo całkowicie zrezygnować z drogich i nieekologicznych źródeł konwencjonalnych i ogrzewać wyłącznie klimatyzacją.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz (przycisk "WYŚLIJ ZAPYTANIE"), na pewno precyzyjnie odpowiemy na wszystkie pytania.