Klimatyzacja - Dostawa, Montaż, Serwis

KlimatyzacjaJeśli przeszkadza Ci upał zadzwoń! Dobierzemy dla Ciebie klimatyzację dopasowaną do lokalu, zaproponujemy optymalne rozwiązanie a nasza ekipa doświadczonych monterów zamontuje urządzenia czysto, szybko i fachowo! 

Zapewniamy bezpłatne kalkulacje oraz pomagamy w doborze urządzeń na zasadzie "Przyjedziemy, Zobaczymy, Wycenimy". Nie tylko Rybnik!

Instalujemy zarówno niewielkie systemy klimatyzacji dla pojedynczych pomieszczeń czy mieszkań jak i rozbudowane systemy na potrzeby większych obiektów wielokondygnacyjnych. Możemy również zaprojektować i wdrożyć każde nietypowe rozwiązanie wg indywidualnych potrzeb Klienta. 

Posiadamy klimatyzatory wszystkich wiodących producentów. Do wszystkich instalowanych przez nas urządzeń dołączamy wymagane atesty oraz aprobaty techniczne. 

Możliwości współczesnych systemów klimatyzacji

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Obecnie systemy klimatyzacji w standardzie potrafią chłodzić i ogrzewać (praca w trybie pompy ciepła). Klimatyzatory zapewniają czyste oraz zdrowe powietrze pozbawione kurzu, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Wbudowane joniztory powietrza oraz powłoki antybakteryjne ograniczają rozwój pleśni i drobnoustrojów. Klimatyzatory w zasadzie już w standardzie wyposarzone są w łączność WIFI - sterowanie może odbywać się z smartfonu, można włączyć klimatyzację podczas powrotu z pracy czy wycieczki. Klimatyzacja nie hałasuje i nie powoduje przeciągów. 

Klimatyzacja a zdrowie

W społeczeństwie pokutuje mit, że klimatyzacja jest niezdrowa. Takie przekonanie wzięło się z doświadczeń z klimatyzatorami zagrzybionymi oraz użytkowanymi w niewłaściwy sposób. Częstą praktyką jest ustawianie klimatyzacji na możliwie niską temperaturę wraz ze wzrostem upałów co jest działaniem niewłaściwym i faktycznie może sprzyjać przeziębieniom. Klimatyzator powinien zapewniać stałą temperaturę, optymalnie w granicach 22-24 st.C.

Należy pamiętać, że właściwie użytkowana oraz regularnie serwisowana klimatyzacja zawsze będzie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Współczesne klimatyzacje w standardzie wyposażą się w filtry wyłapujące kurz, pyłki, bakterie, wirusy oraz alergeny. Mitem jest też, że klimatyzator osusza powietrze. Zwykle pozwala na utrzymanie go w granicach 40-60%RH co jest wartością optymalną, zapobiega podrażnieniom śluzówki oraz zmniejsza lotność cząstek kurzu domowego. Czyste powietrze o właściwej temperaturze i wilgotności poprawia samopoczucie, ułatwia oddychanie oraz zapobiega uczuciu zmęczenia.

Należy jednak podkreślić, że warunkiem zdrowej klimatyzacji jest dbałość o właściwy poziom jej czystości poprzez regularne czyszczenie filtrów oraz dezynfekcję i odgrzybianie.

Ogrzewanie klimatyzacją

Klimatyzator to z zasady typowa pompa ciepła. W trybie ogrzewania dwraca się obieg czynnika chłodniczego i energia cieplna pompowana jest z dworu do pomieszczenia - zimne powietrze wieje z agregatu na zewnątrz a z jednostki wewnętrznej mamy przyjemne ciepło. Cały proces działa nawet przy głębokich mrozach, do -22st.C i niżej. Ogrzewanie klimatyzacją to energia tania, wykorzystująca naturalne zasoby ze środowiska. Z 1 kW mocy elektrycznej uzyskujemy średnio 3.5 kW mocy cieplnej co czyni ten rodzaj ogrzewania 3,5 raza tańszym niż ogrzewanie elektryczne!

Stawka w Tauronie dla regionu śląskiego (Rybnik) za 1kWh energii elektrycznej wynosi 0.51zł
Typowy klimatyzator inwerterowy posiada moc grzewczą 3.7kW przy poborze mocy elektrycznej 1.26kW
1.26 x 0.51zł = 0.64zł zł tyle kosztuje nas 3.7kWh energii.
Koszt 1kWh energii cieplnej z naszego klimatyzatora to 0.64/3.7 = 0.17zł!

Klimatyzację można stosować jako uzupełnienie centralnego ogrzewania albo całkowicie zrezygnować z drogich i nieekologicznych źródeł konwencjonalnych i ogrzewać wyłącznie klimatyzacją.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz (przycisk "WYŚLIJ ZAPYTANIE"), na pewno precyzyjnie odpowiemy na wszystkie pytania.