Chłodnie, mroźnie

Chłodnie Panda Automation

Oferujemy kompletny oraz szybki montaż chłodni oraz mroźni według indywidualnych wymagań inwestora wraz z dostawą wszystkich niezbędnych elementów, rozruchem i przekazaniem do użytkowania. 

Zapewniamy dostawę i montaż nowych komór chłodniczych z płyt warstwowych lub adaptację już istniejących pomieszczeń wraz z urządzeniami chłodniczymi, automatyką sterującą oraz wyposażeniem w postaci regałów, haków itp. Komory budujemy na wymiar wg możliwości oraz wymagań klienta. Zapewniamy bezpłatne wyliczenia oraz pomoc w doborze materiałów i rozwiązań na zasadzie "Przyjedziemy, Zobaczymy, Wycenimy"

Mroźnie Panda AutomationW zależności od warunków oraz zasobności portfela inwestora chłodnie wykonujemy z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym z drzwiami skrzydłowymi lub przesuwnymi z podłogą izolowaną lub z wykorzystaniem istniejącej posadzki. Niewielka chłodnia lub mroźnia zamontowana może być w czasie jednego dnia przez co w zasadzie nie ma utrudnień w funkcjonowaniu obiektów towarzyszących.

Chłodnia powinna być dostosowana do wymagań ilościowych i jakościowych poszczególnych produktów żywnościowych. Istotnym parametrem chłodni jest również wysokość składowania. Stosowane wysokości zależą przede wszystkim od wielkości komór i mogą osiągać ponad 10 m, co umożliwia składowanie nawet 5 warstw palet.

Chłodnie i mroźnieChłodnie magazynujące towary jednorodne mogą być jednokomorowe. Jeżeli natomiast planowana jest intensywna rotacja towarów lub też ich znaczna różnorodność, wtedy konieczna jest większa ilość komór o różnych temperaturach składowania. 

Dawniej czynnikiem chłodniczym w instalacjach chłodniczych był przede wszystkim amoniak. Ze względu na jego toksyczne właściwości instalacje takie wymagały nadzoru, kontroli szczelności oraz awaryjnych systemów wentylacji. W przypadku rozoszczelnienia instalacji trzeba było się liczyć z koniecznością ewakuacji pracowników zakładu. Na dzień dzisiejszy stosowane  czynniki chłodnicze są nietoksyczne, niepalne i neutralne dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami telefoniczne lub naciskając przycisk "WYŚLIJ ZAPYTANIE" po lewej stronie.